دیرنشین باشگاه دانلود خبرنگاران جوان

دیرنشین: باشگاه دانلود خبرنگاران جوان رسول مهربانی مبعث رسول حضرت محمد مبعث پیامبر

گت بلاگز وب‌گردی پیشگیری از سرطان مثانه با ترک دخانیات

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: سرطان مثانه بسیار خطرناک و صعب العلاج است ولی با ترک استعمال دخانیات به عنوان عوامل مهم این بیماری

پیشگیری از سرطان مثانه با ترک دخانیات

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان،حسن جمشیدیان اظهارکرد: سرطان پروستات شایعترین سرطان در بین مردان درایران و دنیا است و سرطان مثانه نیز آمار ابتلایی تقریبا معادل سرطان پروستات دارد؛ ولی این سرطان بسیار خطرناک تر از سرطان پروستات هست.

عبارات مهم : پروستات
وی توضیح داد: سرطان مثانه درمانش سخت تر و هزینه درمان آن بسیار سنگین تر است و احتمال فوت و خطر آن زیاد از سرطان پروستات است ولی سرطانی است که به میزان قابل توجهی قابل پیشگیری هست.

جمشیدیان ادامه داد: اگر ازمصرف توتون و تنباکو جلوگیری شود، می توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد؛ در صورتی که پیشگیری از سرطان پروستات به علت اینکه زیاد عوامل ارثی در آن دخیل هستند، تقریبا غیرممکن هست.

اورولوژیست و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران عوامل محیطی مانند تغذیه نامناسب و آلودگی های هوا را نیز در بروز سرطان مثانه دخیل دانست و گفت: افرادی که به دلایل شغلی در محیط های رنگ سازی بوده یا در مشاغل چرم سازی هستند یا آنهایی که در باتری سازی و در معرض موادی مانند کادمیوم قرار دارند، با احتمال بروز سرطان مثانه روبه رو هستند.

جمشیدیان همچنین وجود طولانی مدت سنگ در مثانه را عامل دیگری در بروز سرطان مثانه عنوان کرد.

شایعترین سرطان ها در زمینه اورولوژی؛ علل و عوامل

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: شایعترین نوع سرطان ها در زمینه اورولوژی، سرطان های مجاری ادراری مانند سرطان مثانه، کلیه، بیضه و پروستات هست.

جمشیدیان اظهار کرد: عمده سرطان ها در زمینه اورولوژی منشا کروموزومی و ژنتیکی دارند ولی مهمترین عامل سرطان های پروستات، کلیه و مثانه مصرف دخانیات و سیگار هست.

وی افزود: مصرف غذاهای چرب و غذاهای آماده (فست فودها) در بروز این نوع سرطان ها نقش زیادی دارند و در برابر مصرف موادغذایی با منشا گیاهی مانند گوجه فرنگی به علت داشتن لوکوپن احتمال بروز این سرطان ها به خاص سرطان پروستات را به میزان قابل توجهی کم کردن می دهد.

جمشیدیان اظهار کرد: در مورد سرطان کلیه عامل مهمی در خصوص عوامل محیطی شناسایی نشده ولی نقش سیگار در این زمینه به اثبات رسیده است بنابراین می تواند به آسانی قابل پیشگیری باشد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: پروستات | پیشگیری | سرطان پروستات | شایعترین سرطان | پیشگیری از سرطان | سرطان پروستات | سرطان مثانه | ترک دخانیات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog