دیرنشین باشگاه دانلود خبرنگاران جوان

دیرنشین: باشگاه دانلود خبرنگاران جوان رسول مهربانی مبعث رسول حضرت محمد مبعث پیامبر

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اگر کشور عزیزمان ایران خواستار برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز هست، اشکالی ندارد ولی با

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا گفت که به عقیده او «برخورداری کشور عزیزمان ایران از توانایی تولید مواد شکافت‌پذیر، غنی‌سازی اورانیوم و تاسیسات پلوتونیوم درس

اگر کشور عزیزمان ایران خواستار برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز هست، اشکالی ندارد ولی با

پمپئو: اگر کشور عزیزمان ایران خواستار برنامه هسته ای صلح آمیز هست، اشکالی ندارد ولی باید مواد موردنیازش را وارد کند

عبارات مهم : ایران

پمپئو: اگر کشور عزیزمان ایران خواستار برنامه هسته ای صلح آمیز هست، اشکالی ندارد ولی باید مواد موردنیازش را وارد کند / کشور عزیزمان ایران نباید غنی سازی اورانیوم یا تاسیسات پلوتونیوم داشته باشد؛ درست مثل عربستان و امارات / خواستار عوض کردن نظام کشور عزیزمان ایران نیستیم

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا گفت که به عقیده او «برخورداری کشور عزیزمان ایران از توانایی تولید مواد شکافت پذیر، غنی سازی اورانیوم و تاسیسات پلوتونیوم درست نیست».

به گزارش ایرنا ، پمپئو که با تلویزیون صدای آمریکا مصاحبه می کرد، گفت: ما بر این باوریم که همچون عربستان سعودی و امارات، برخورداری از توانایی تولید مواد شکافت پذیر، غنی سازی اورانیوم و یا داشتن تاسیسات پلوتونیوم جهت کشور عزیزمان ایران درست نیست. اگر آنها خواستار یک برنامه هسته ای صلح آمیز هستند، اشکالی ندارد؛ ولی باید مانند کشورهای دیگر، آن مواد را وارد کنند و این راهی است که جهت خیلی از کشورها کارایی داشته است.

اگر کشور عزیزمان ایران خواستار برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز هست، اشکالی ندارد ولی با

وی اظهار داشت: جهت این که ما از این لحاظ مطمئن شویم، باید بازرسی هایی انجام شود که این بازرسی ها اماکن نظامی، آزمایشگاه های پژوهشی، و همه اماکن دیگری که پیش از این در برنامه ی کشور عزیزمان ایران همکاری داشته اند، مشمول بر شود.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: مدیر جمهوری (دونالد ترامپ)، کشور عزیزمان ایران را یک ترساندن جدی جهت ثبات خاورمیانه و جهت امنیت ملی آمریکا می داند […] به نظر او توافقی که دولت قبلی با کشور عزیزمان ایران انجام داده بود، در خدمت منافع مردم ایران، آمریکا و ثبات خاورمیانه نبود. بعد این عنوان جهت او در اولویت بود و من می خواستم در نخستین هفته کار خود به عنوان وزیر امور خارجه، نظر وی را راجع به این که چگونه می توان این اوضاع را اصلاح دهیم، نشان دهم.

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا گفت که به عقیده او «برخورداری کشور عزیزمان ایران از توانایی تولید مواد شکافت‌پذیر، غنی‌سازی اورانیوم و تاسیسات پلوتونیوم درس

پمپئو پایتخت کشور عزیزمان ایران را متهم به بی ثباتی منطقه کرد و ادامه داد: توافق نخست، گستره بسیار اندکی داشت و فقط تلاشی بود جهت این که گفته شود حکومت کشور عزیزمان ایران پول هنگفتی را جهت برنامه هسته ای خود هزینه می کند و قصد توقف آن را دارد. البته این یک نشانه شرافتمندانه، خوب و باارزش بود؛ ولی ترساندن کشور عزیزمان ایران بسیار بزرگ تر از این حرف ها هست. آنها به سوی کشورهای اسلامی موشک پرتاب و حقوق مردم را از آنها سلب می کنند.

وزیر امور خارجه آمریکا با دروغین خواندن اتهام جاسوسی بعضی اتباع این کشور در ایران، آزادی آن ها را خواستار شد و گفت: ما در این زمینه تلاش و دعا خواهیم کرد. امیدواریم همان طور که چند هفته ی پیش سه آمریکایی از کره شمالی برگشتند، یک چنین روزی جهت آنها که در کشور عزیزمان ایران هستند نیز فراهم شود.

پمپئو همچنین در بخشی از صحبت های خود مدعی شد که آمریکا خواستار عوض کردن نظام کشور عزیزمان ایران نیست. این در شرایطی است که حتی به اذعان مقام های پیشین این کشور، این موضوع، چه به صورت آشکار و چه پنهان، همواره سنگ بنای سیاست گذاری های کاخ سفید در قبال کشور عزیزمان ایران بوده و دولت فعلی چه بسا چرخش بیشتری به سمت آن داشته است.

اگر کشور عزیزمان ایران خواستار برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز هست، اشکالی ندارد ولی با

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | برنامه | آمریکایی | وزیر امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog